October 8, 2013 | Posted in:Popravila
Eden izmed pogostih problemov puščanja zraka iz tubosov gumenjakov so ventili. Tesnenje oz. bolje rečeno netesnenje ventilov, je prikriti in zahrbtni dejavnik, ki vas lahko stane slabe volje in tudi konca dopusta. Težko je prepoznati puščanje saj običajno navtik pomisli na luknjo ali krivi kaj drugega.
Ventil običajno popusti na tesnilu ali spoju platna z ventilom. Večina ventilov ne omogoča menjave notranjega dela gumice, zaradi česar je potrebno ventil zamenjati.
Delo se opravi postopoma. Ventil se odstrani iz gumenjaka s posebni postopkom, nato se vstavi nov. Če je platno na notranji strani poškodovano (ima brazde) je potrebno dodati podlogo oz. “fliko”. To še dodatno izključi možnosti za ponovno puščanje.
Nasvet:
Menjava je zelo zahtevno opravilo, ker je treba ventil pravilno sneti in nastaviti novega. Za menjavo je potrebno uporabiti specialni ključ. Enako velja za tesneje – če ventil ni pravilno centriran, bo začel ponovno puščati!

